Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Moryniu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Ogłoszenie o naborze wniosków o pomoc na realizację przedsięwzięć polegających na pokryciu części kosztów związanych z: demontażem, transportem i utylizacją wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest w ramach "Aktualizacji Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Moryń na lata 2008-2032" - w roku 2018 r.

Moryń, dnia 12 marca 2018 r.

GMOŚ. 6236. 11.2018

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

o pomoc na realizację przedsięwzięć polegających na pokryciu części kosztów związanych z: demontażem, transportem i utylizacją wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest   w ramach "Aktualizacji Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Moryń na lata 2008-2032" - w roku 2018 r.

Burmistrz Morynia  ogłasza nabór wniosków na udzielenie pomocy finansowej dla osób fizycznych w 2018 r. na wykonanie zadania polegającego na usunięciu wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych przy likwidacji pokryć dachowych i z elewacji  ( budynków mieszkalnych i gospodarczych).

Wnioski na realizację zadania będą przyjmowane do 30 czerwca 2018 r. Podstawa ogłoszenia:

  1. Uchwała Rady  Miejskiej w Moryniu z dnia 25 czerwca 2015 r.  w sprawie uchwalenia "Aktualizacji Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu  Gminy Moryń na lata 2008 - 2032".
  2. Uchwała Rady Miejskiej w Moryniu z dnia 22 lutego  2012r. w sprawie przyjęcia Regulaminu  określającego zasady udzielania pomocy na usuwanie wyrobów zawierających azbest  i utylizację wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest.
  3. Pomoc przysługuje osobom fizycznym mającym tytuł prawny do budynku/działki znajdującego się na terenie gminy Moryń w okresie od złożenia wniosku do jego realizacji. Pomocą nie będą objęte osoby prowadzące w obiektach działalność gospodarczą. Dofinansowaniem objęty jest koszt demontażu, zabezpieczenia, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest pozyskanych w trakcie wymiany pokryć dachowych lub elementów elewacji.  Dofinansowanie nie pokrywa kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych lub elewacji. Wysokość dofinansowania dla jednego obiektu budowlanego w 2018 roku wynosi: ze środków  budżetu  Gminy  Moryń maksymalnie do 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia z tym, że kwota dofinansowania nie może przekroczyć 2000,00 zł

    Wysokość zaplanowanych środków na ten cel w  budżecie Gminy Moryń w 2018 r. wynosi 10.000 zł.

    Druki wniosków wraz z wymaganymi załącznikami są do pobrania w Urzędzie Miejskim w Moryniu w pokoju Nr 2 oraz na stronie internetowej  www.moryn.pl. Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego  w Moryniu  w nieprzekraczalnym terminie  do dnia 30 czerwca 2018 r.

  4. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z Uchwałami Rady Miejskiej w Moryniu w sprawie Aktualizacji Programu  usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu  Gminy Moryń na lata 2008 - 2032", Uchwałą Rady Miejskiej w Moryniu z dnia 22 lutego  2012 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu  określającego zasady udzielania pomocy na usuwanie wyrobów zawierających azbest  i utylizację wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maciej Molenda 12-03-2018 13:03
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Szewczyk 12-03-2018
Ostatnia aktualizacja: Maciej Molenda 12-03-2018 13:06