Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Moryniu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja o obowiązku składania Burmistrzowi Morynia corocznej aktualizacji informacji o wyrobach zawierających azbest

Moryń, 05 stycznia 2022 r.

 

OGŁOSZENIE

Uprzejmie przypominam, że zgodnie z § 10 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Gospodarki  z dnia  13 grudnia 2010 r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające  azbest (Dz.U. z 2011r. nr 8, poz. 31) osoby fizyczne zobowiązane są do składania Burmistrzowi Morynia corocznej aktualizacji informacji o wyrobach zawierających azbest.

          Informację (druk do pobrania ze strony internetowej - Załącznik nr 1 lub w Urzędzie Miejskim w Moryniu) należy wypełnić i dostarczyć do tut. Urzędu w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2022 r.

Jednocześnie przypominam o obowiązku sporządzania oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest, którą właściciele, użytkownicy wieczyści lub zarządcy nieruchomości przechowują łącznie z dokumentacją miejsca zawierającego azbest, obiektu, urządzenia budowlanego lub instalacji przemysłowej.

UWAGA! Zgodnie z art. 346 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska - kto, wykorzystuje substancje stwarzające szczególne zagrożenie dla środowiska, nie przekazuje okresowo odpowiednio marszałkowi województwa lub burmistrzowi informacji o rodzaju, ilości i miejscu ich występowania,  narusza obowiązek określony w art. 162 ust 3 i 4 ww. ustawy w związku z czym  podlega karze grzywny.

Burmistrz Morynia

Józef Piątek

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Karolina Gładkowska-Kiepura 11-01-2022 10:11
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Marta Maziar 11-01-2022
Ostatnia aktualizacja: Karolina Gładkowska-Kiepura 11-01-2022 14:40