Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Moryniu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Ogloszenie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na wykonanie zadania polegającego na usunięciu wyrobów zawierających azbest.

o pomoc na realizację przedsięwzięć polegających na pokryciu części kosztów związanych z: demontażem, transportem i  utylizacją wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest   w ramach Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Moryń na lata 2008-2032  w roku 2012.

Burmistrz Morynia  ogłasza nabór wniosków na udzielenie pomocy finansowej na wykonanie zadania polegającego na usunięciu wyrobów zawierających azbest z  obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest  na   2012r.

Wnioski na realizację zadania będą przyjmowane do 30 czerwca 2012r.

Podstawa ogłoszenia:

  1. Uchwała Rady  Miejskiej w Moryniu  z dnia 07 listopada 2008r.  w sprawie uchwalenia "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu  Gminy Moryń na lata 2008 - 2032".
  2. Uchwała Rady Miejskiej w Moryniu z dnia 22 lutego  2012r. w sprawie przyjęcia Regulaminu  określającego zasady udzielania pomocy na usuwanie wyrobów zawierających azbest  i utylizację wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest.
  3. Pomoc przysługuje osobom fizycznym mającym tytuł prawny do budynku/działki znajdującego się na terenie gminy Moryń w okresie od złożenia wniosku do jego realizacji. Pomocą nie będą objęte osoby prowadzące w obiektach działalność gospodarczą. Dofinansowaniem objęty jest koszt demontażu, zabezpieczenia, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest pozyskanych w trakcie wymiany pokryć dachowych lub elementów elewacji.  Dofinansowanie nie pokrywa kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych lub elewacji.Wysokość dofinansowania dla jednego obiektu budowlanego w 2012 roku wynosi: ze środków  budżetu  Gminy  Moryń maksymalnie do 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia z tym, że kwota dofinansowania nie może przekroczyć 2000,00 zł

Wysokość zaplanowanych środków na ten cel w  budżecie Gminy Moryń w 2012r. wynosi 10.000 zł,

Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Moryniu  w nieprzekraczalnym terminie  do dnia 30 czerwca  2012 r. Druki wniosków wraz z wymaganymi załącznikami są do pobrania w Urzędzie Miejskim w  Moryniu w pokoju Nr 2  oraz na stronie internetowej   www.moryn .pl.

  1. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z Uchwałami Rady Miejskiej w Moryniu w sprawie Programu  usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu  Gminy Moryń na lata 2008 - 2032", Uchwałą Rady Miejskiej w Moryniu z dnia 22 lutego  2012r. w sprawie przyjęcia Regulaminu  określającego zasady udzielania pomocy na usuwanie wyrobów zawierających azbest  i utylizację wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest.

Informacje i kontakt:
Grygorcewicz Elżbieta
pokój  nr  2 Urzędu Miejskiego w Moryniu , tel.: (091) 466-79-54,
w godzinach: 715  do 1515           

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maciej Molenda 24-05-2012 11:37
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Elżbieta Grygorcewicz 24-05-2012
Ostatnia aktualizacja: Maciej Molenda 29-05-2012 08:54