Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Moryniu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Ogłoszenie o naborze wniosków o pomoc na realizację przedsięwzięć polegających na pokryciu części kosztów związanych z: demontażem, transportem i utylizacją wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest w ramach "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Moryń na lata 2008-2032" w roku 2013.

                                                                       Moryń, dnia 10 stycznia  2013r.

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

o pomoc na realizację przedsięwzięć polegających na pokryciu części kosztów związanych z: demontażem, transportem i  utylizacją wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest   w ramach „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Moryń na lata 2008-2032”  w roku 2013.

Burmistrz Morynia  ogłasza nabór wniosków na udzielenie pomocy finansowej dla osób fizycznych w 2013 r. na wykonanie zadania polegającego na usunięciu wyrobów zawierających azbest z  obiektów budowlanych ( budynków mieszkalnych i gospodarczych) przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji  na   2013r.

Wnioski na realizację zadania będą przyjmowane do 31 marca 2013r.

Podstawa ogłoszenia:

  1. Uchwała Rady  Miejskiej w Moryniu  z dnia 07 listopada 2008r.  w sprawie uchwalenia "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu  Gminy Moryń na lata 2008 - 2032".
  2. Uchwała Rady Miejskiej w Moryniu z dnia 22 lutego  2012r. w sprawie przyjęcia Regulaminu  określającego zasady udzielania pomocy na usuwanie wyrobów zawierających azbest  i utylizację wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest.
  3. Pomoc przysługuje osobom fizycznym mającym tytuł prawny do budynku/działki znajdującego się na terenie gminy Moryń w okresie od złożenia wniosku do jego realizacji. Pomocą nie będą objęte osoby prowadzące w obiektach działalność gospodarczą. Dofinansowaniem objęty jest koszt demontażu, zabezpieczenia, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest pozyskanych w trakcie wymiany pokryć dachowych lub elementów elewacji.  Dofinansowanie nie pokrywa kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych lub elewacji.Wysokość dofinansowania dla jednego obiektu budowlanego w 2012 roku wynosi: ze środków  budżetu  Gminy  Moryń maksymalnie do 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia z tym, że kwota dofinansowania nie może przekroczyć 2000,00 zł

Wysokość zaplanowanych środków na ten cel w  budżecie Gminy Moryń w 2013r. wynosi 15.000 zł.

Druki wniosków wraz z wymaganymi załącznikami są do pobrania w Urzędzie Miejskim w Moryniu w pokoju Nr 2  oraz na stronie internetowej     www.moryn .pl. Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego       w Moryniu  w nieprzekraczalnym terminie  do dnia 31 marca  2013r.

  1. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z Uchwałami Rady Miejskiej w Moryniu w sprawie Programu  usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu  Gminy Moryń na lata 2008 - 2032", Uchwałą Rady Miejskiej w Moryniu z dnia 22 lutego  2012r. w sprawie przyjęcia Regulaminu  określającego zasady udzielania pomocy na usuwanie wyrobów zawierających azbest  i utylizację wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest.

Informacje i kontakt:
Grygorcewicz Elżbieta
pokój  nr  2 Urzędu Miejskiego w Moryniu , tel.: (91) 466-79-54,
w godzinach: 715  do 1415           

Pliki do pobrania:
  • Załącznik nr 1 - » pobierz (*.RTF)
  • Załącznik nr 3 - » pobierz (*.RTF)
  • Załącznik nr 4 - » pobierz (*.RTF)
  • Załącznik nr 5 - » pobierz(*.RTF)

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maciej Molenda 10-01-2013 11:16
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Elżbieta Grygorcewicz 10-01-2013
Ostatnia aktualizacja: Maciej Molenda 11-01-2013 10:55