Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Moryniu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Ogłoszenie w sprawie informacji o wyrobach zawierających azbest

                                                                                              Moryń, dnia 10 stycznia 2013r.

GMOŚ.6235.1.2013

 

O G Ł O S Z E N I E

Uprzejmie przypominam, że zgodnie z ust.1 pkt.5 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 października 2003r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania i przemieszczania azbestu oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których był lub jest wykorzystywany azbest ( Dz.U. z 2003r. Nr 192, poz. 1876) osoby fizyczne zobowiązane są do składania Burmistrzowi Morynia corocznej aktualizacji informacji o wyrobach zawierających azbest.

Informację  ( druk do pobrania  ze strony internetowej lub w UM w Moryniu, pokój nr 2 ) należy wypełnić i dostarczyć do tut. Urzędu ( pokój nr 2)  w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2013r.

Jednocześnie przypominam o obowiązku sporządzania oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest, którą właściciele, użytkownicy wieczyści lub zarządcy nieruchomości przechowują łącznie z dokumentacją miejsca zawierającego azbest, obiektu , urządzenia budowlanego lub instalacji przemysłowej.

Nie złożenie powyższej informacji uniemożliwi skorzystanie z dotacji w przypadku likwidacji wyrobów zawierających azbest.

UWAGA! Zgodnie z art. 346 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska - kto, wykorzystuje substancje stwarzające szczególe zagrożenie dla środowiska, nie przekazuje okresowo odpowiednio marszałkowi województwa  lub burmistrzowi informacji o rodzaju, ilości i miejscu ich występowania, czym narusza obowiązek określony w art. 162 ust 3 i 4 podlega karze grzywny.

Bliższych informacji w powyższej sprawie  udziela pracownik Gminy Elżbieta Grygorcewicz, pokój nr 2 lub tel. 91 466 79 54.

                                                                                                

Burmistrz Morynia

Jan Maranda

Pliki do pobrania:
  • Załącznik nr 1 - » pobierz (*.RTF)

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maciej Molenda 11-01-2013 10:51
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Elżbieta Grygorcewicz 10-01-2013
Ostatnia aktualizacja: Maciej Molenda 11-01-2013 10:53