Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Moryniu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW o pomoc na realizację przedsięwzięć polegających na pokryciu części kosztów związanych z: demontażem, transportem i utylizacją wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest w ramach ?Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Moryń na lata 2008-2032? w roku 2013.

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

o pomoc na realizację przedsięwzięć polegających na pokryciu części kosztów związanych z: demontażem, transportem i  utylizacją wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest   w ramach „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Moryń na lata 2008-2032”  w roku 2013.

Burmistrz Morynia ogłasza III nabór wniosków na udzielenie pomocy finansowej dla osób fizycznych w 2013 r. na wykonanie zadania polegającego na usunięciu wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych (budynków mieszkalnych i gospodarczych) przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji na 2013r.

Wnioski na realizację zadania będą przyjmowane do 31 października 2013 r.

Podstawa ogłoszenia:

  1. Uchwała Rady Miejskiej w Moryniu z dnia 07 listopada 2008r. w sprawie uchwalenia "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Moryń na lata 2008 - 2032".
  2. Uchwała Rady Miejskiej w Moryniu z dnia 22 lutego 2012r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady udzielania pomocy na usuwanie wyrobów zawierających azbest i utylizację wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest.
  3. Pomoc przysługuje osobom fizycznym mającym tytuł prawny do budynku/działki znajdującego się na terenie gminy Moryń w okresie od złożenia wniosku do jego realizacji. Pomocą nie będą objęte osoby prowadzące w obiektach działalność gospodarczą. Dofinansowaniem objęty jest koszt demontażu, zabezpieczenia, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest pozyskanych w trakcie wymiany pokryć dachowych lub elementów elewacji. Dofinansowanie nie pokrywa kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych lub elewacji. Wysokość dofinansowania dla jednego obiektu budowlanego w 2013 roku wynosi: ze środków budżetu Gminy Moryń maksymalnie do 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia z tym, że kwota dofinansowania nie może przekroczyć 2000,00 zł

Wysokość zaplanowanych środków na ten cel w budżecie Gminy Moryń w 2013r. wynosi 15.000 zł.

Druki wniosków wraz z wymaganymi załącznikami są do pobrania w Urzędzie Miejskim w Moryniu w pokoju Nr 2 oraz na stronie internetowej www.moryn .pl. Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Moryniu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 października 2013 r.

Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z Uchwałami Rady Miejskiej w Moryniu w sprawie Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Moryń na lata 2008 - 2032", Uchwałą Rady Miejskiej w Moryniu z dnia 22 lutego 2012r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady udzielania pomocy na usuwanie wyrobów zawierających azbest i utylizację wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych powstałych przy likwidacji pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest.

Informacje i kontakt: Grygorcewicz Elżbieta pokój nr 2 Urzędu Miejskiego w Moryniu , tel.: (091) 466-79-54, w godzinach: 715 do 1415

Pliki do pobrania:
  • Wniosek o udzielenie dotacji na wykonanie zadania polegającego na usunięciu wyrobów zawierających azbest » Pobierz
  • Oświadczenie » Pobierz
  • Informacja o wyrobach zawierających azbest i misjscu ich wykorzystywania » Pobierz
  • Ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest
    » Pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maciej Molenda 13-09-2013 11:31
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Elżbieta Grygorcewicz 13-09-2013
Ostatnia aktualizacja: - 13-09-2013 11:31