Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Moryniu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Ogłoszenie w sprawie aktualizacji informacji o wyrobach zawierających azbest

Moryń , 09 stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIE

Uprzejmie przypominam, że zgodnie z § 10 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest ( Dz.U. z 2011r. Nr 8, poz. 31) osoby fizyczne zobowiązane są do składania Burmistrzowi Morynia corocznej aktualizacji informacji o wyrobach zawierających azbest.

Informację ( druk do pobrania ze strony internetowej lub w UM w Moryniu, pokój nr 2 ) należy wypełnić i dostarczyć do tut. Urzędu ( pokój nr 2) w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2019 r.

Jednocześnie przypominam o obowiązku sporządzania oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest, którą właściciele, użytkownicy wieczyści lub zarządcy nieruchomości przechowują łącznie z dokumentacją miejsca zawierającego azbest, obiektu , urządzenia budowlanego lub instalacji przemysłowej.

UWAGA! Zgodnie z art. 346 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska - kto, wykorzystuje substancje stwarzające szczególne zagrożenie dla środowiska, nie przekazuje okresowo odpowiednio marszałkowi województwa lub burmistrzowi informacji o rodzaju, ilości i miejscu ich występowania, narusza obowiązek określony w art. 162 ust 3 i 4 ww. ustawy w związku z czym podlega karze grzywny.

Bliższych informacji w powyższej sprawie udziela pracownik Urzędu miejskiego w Moryniu, pokój nr 2 lub tel. 91 466 79 54.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maciej Molenda 11-01-2019 10:20
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Marta Maziar 09-01-2019
Ostatnia aktualizacja: Maciej Molenda 11-01-2019 10:22