Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Moryniu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Ocena sezonowa za rok 2021

Ocena sezonowa za rok 2021 - Kąpielisko śródlądowe w Moryniu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie na podstawie § 4 ust. 1 pkt 1 lit. b oraz § 4 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 roku w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli (Dz. U. 2019r. poz. 255), przesyła ocenę sezonową Kąpieliska śródlądowego w Moryniu.
W dniu 16 lutego 2021 roku do tut. Inspekcji wpłynął wniosek z dnia 16 lutego 2021 roku od Gminy Moryń o wydanie opinii dotyczącej Projektu Uchwały Rady Miejskiej w Moryniu w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Moryń na rok 2021 wraz z aktualnym profilem wody w kąpielisku.
Zgodnie z ustawą "Prawo wodne" brak opinii w terminie 14 dni od dnia wpłynięcie kompletnego wniosku uznaje się za wyrażenie opinii pozytywnej.
W dniu 28 maja 2021 roku został uzgodniony pomiędzy tut. Inspekcją, a organizatorem kąpieliska „Harmonogram pobierania próbek wody z Kąpieliska śródlądowego w Moryniu w sezonie kąpielowym 2021". W trakcie trwania sezonu kąpieliskowego harmonogram był realizowany terminowo. W sezonie w ramach kontroli wewnętrznej zaplanowano pobór łącznie trzech próbek wody z kąpieliska. Próbki były pobierane przez pracowników zewnętrznego laboratorium, które zostało zatwierdzone przez PIS.
Po wpłynięciu do tut. Inspekcji sprawozdań z badań próbek wody z kąpieliska sporządzano każdorazowo „Orzeczenie o jakości wody", które było bezzwłocznie przesyłane do organizatora kąpieliska, Burmistrza Morynia, Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie oraz do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Informacje o jakości wody były na bieżąco aktualizowane w Serwisie Kąpieliskowym. Dodatkowo aktualne informacje o jakości wody w kąpielisku były umieszczane przez organizatora na tablicy informacyjnej na terenie Kąpieliska śródlądowego w Moryniu. W ramach kontroli wewnętrznej organizator przeprowadzał każdego dnia, gdy kąpielisko było czynne, ocenę wizualną kąpieliska, z której sporządzane były stosowne zapisy.
Sezon kąpielowy na przedmiotowym kąpielisku trwał od 26 czerwca 2021 roku do 31 sierpnia 2021 roku. W całym okresie trwania sezonu kąpielowego stwierdzano przydatność wody do kąpieli.W dniach 29 czerwca 2021 roku oraz w dniu 17 sierpnia 2021 roku przeprowadzono kontrole tematyczne mającą na celu sprawdzenie poprawności oznakowania kąpieliska oraz poprawności prowadzonej przez organizatora kontroli wewnętrznej. Kontrole udokumentowano protokołami kontroli nr HK.9020.1.150.2021 oraz HK.9020.1.229.2021. W trakcie czynności kontrolnych nie stwierdzono nieprawidłowości w kontrolowanym zakresie.
Organizator kąpieliska zapewnił na terenie kąpieliska wystarczającą ilość pojemników na odpady komunalne, ich regularne opróżnianie, a także zaplecze sanitarne (ustępy, przebieralnie). Przyczyniło się to do obniżenia ryzyka zanieczyszczenia kąpieliska oraz zmniejszyło narażenie osób kąpiących się na działanie zanieczyszczeń. Elementy infrastruktury znajdujące się na terenie kąpieliska takie jak pomost czy ławki, znajdowały się w dobrym stanie sanitarno-technicznym.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Karolina Gładkowska-Kiepura 01-10-2021 14:21
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Karolina Gładkowska-Kiepura 01-10-2021
Ostatnia aktualizacja: Karolina Gładkowska-Kiepura 01-10-2021 14:22