OBWIESZCZENIE KOMISARZA WYBORCZEGO W SZCZECINIE I z dnia 10 kwietnia 2024 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa zachodniopomorskiego
OBWIESZCZENIE
KOMISARZA WYBORCZEGO
W SZCZECINIE I
z dnia 10 kwietnia 2024 r.
o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa zachodniopomorskiego
[WYCIĄG]
Na podstawie art. 168 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. — Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2023 r. poz. 2408) Komisarz Wyborczy w Szczecinie I podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów do rad na obszarze województwa zachodniopomorskiego, przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r.
Część I
Dane zbiorcze
Rozdział 1.
Dane ogólne
1. Wybory przeprowadzono do 132 rad, z czego:
1) do 113 rad gmin, z tego:
a) do 99 rad gmin w gminach do 20 tys. mieszkańców,
b) do 14 rad gmin w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców;
2) do 18 rad powiatów;
3) do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
2. Wybierano łącznie 2143 radnych, z czego:
1) 1793 radnych rad gmin, z tego:
a) 1485 radnych w gminach do 20 tys. mieszkańców,
b) 308 radnych w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców;
2) 320 radnych rad powiatów;
3) 30 radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
3. Wybrano łącznie 2143 radnych, z czego:
1) 1793 radnych rad gmin, z tego:
a) 1485 radnych w gminach do 20 tys. mieszkańców,
b) 308 radnych w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców;
2) 320 radnych rad powiatów;
3) 30 radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
4. Wybory przeprowadzono w 1606 okręgach wyborczych.
5. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
6. Głosowanie przeprowadzono w 1468 okręgach wyborczych.
7. Głosowania nie przeprowadzono w 138 okręgach wyborczych, w których liczba zarejestrowanych kandydatów była równa lub mniejsza od liczby radnych wybieranych w tych okręgach wyborczych. W związku z tym 138 radnych uzyskało mandaty bez głosowania.
8. Głosowanie przeprowadzono w 1400 obwodach głosowania.
Rozdział 2.
Wybory do rad gmin w gminach do 20 tys. mieszkańców
1. Wybory przeprowadzono do 99 rad gmin do 20 tys. mieszkańców, w których utworzono 1485 okręgów wyborczych.
2. Wybierano 1485 radnych spośród 4065 kandydatów zgłoszonych przez 445 komitetów wyborczych, w tym 395 komitetów wyborczych wyborców utworzonych jedynie w celu zgłoszenia kandydatów na radnych do rady gminy w gminie do 20 tys. mieszkańców.
3. Wybrano 1485 radnych.
4. Wybory przeprowadzono w 1485 okręgach wyborczych.
5. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
6. Głosowanie przeprowadzono w 1347 okręgach wyborczych.
7. Głosowania nie przeprowadzono w 138 okręgach wyborczych, w których zgłoszono jedną listę kandydatów. W związku z tym 138 radnych uzyskało mandat bez głosowania.
8. Głosowanie przeprowadzono w 812 obwodach głosowania.
9. Uprawnionych do głosowania było 535627 osób, w tym 94 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi lub obywateli Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
10. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 272239 osobom.
11. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 272139 osób, to jest 50,81% uprawnionych do głosowania.
12. Głosów ważnych oddano 264393, to jest 97,15% ogólnej liczby głosów oddanych.
13. Głosów nieważnych oddano 7746, to jest 2,85% ogólnej liczby głosów oddanych, z tego głosów nieważnych z powodu:
1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów oddano 2045, to jest 26,40% ogólnej liczby głosów nieważnych,
2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 5701, to jest 73,60% ogólnej liczby głosów nieważnych,
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska skreślonego kandydata oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby głosów nieważnych.
Rozdział 3.
Wybory do rad gmin w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców
1. Wybory przeprowadzono do 14 rad gmin powyżej 20 tys. mieszkańców, w których utworzono 49 okręgów wyborczych.
2. Wybierano 308 radnych spośród 2106 kandydatów zgłoszonych na 273 listach kandydatów przez 54 komitety wyborcze.
3. Wybrano 308 radnych.
4. Wybory przeprowadzono w 49 okręgach wyborczych.
5. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
6. Głosowanie przeprowadzono w 49 okręgach wyborczych.
7. Głosowanie przeprowadzono w 555 obwodach głosowania.
8. Uprawnionych do głosowania było 675294 osób, w tym 58 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi lub obywateli Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
9. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 328033 osobom.
10. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 327928 osób, to jest 48,56% uprawnionych do głosowania.
11. Głosów ważnych oddano 320510, to jest 97,74% ogólnej liczby głosów oddanych.
12. Głosów nieważnych oddano 7418, to jest 2,26% ogólnej liczby głosów oddanych, z tego głosów nieważnych z powodu:
1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list oddano 3304, to jest 44,54% ogólnej liczby głosów nieważnych,
2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 4114, to jest 55,46% ogólnej liczby głosów nieważnych,
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby głosów nieważnych.
Rozdział 4.
Wybory do rad powiatów
1. Wybory przeprowadzono do 18 rad powiatów, w których utworzono 67 okręgów wyborczych.
2. Wybierano 320 radnych spośród 2263 kandydatów zgłoszonych na 345 listach kandydatów przez 52 komitety wyborcze.
3. Wybrano 320 radnych.
4. Wybory przeprowadzono w 67 okręgach wyborczych.
5. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
6. Głosowanie przeprowadzono w 67 okręgach wyborczych.
7. Głosowanie przeprowadzono w 1109 obwodach głosowania.
8. Uprawnionych do głosowania było 858641 osób.
9. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 428410 osobom.
10. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 428190 osób, to jest 49,87% uprawnionych do głosowania.
11. Głosów ważnych oddano 406282, to jest 94,88% ogólnej liczby głosów oddanych.
12. Głosów nieważnych oddano 21908, to jest 5,12% ogólnej liczby głosów oddanych, z tego głosów nieważnych z powodu:
1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list oddano 12409, to jest 56,64% ogólnej liczby głosów nieważnych,
2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 9499, to jest 43,36% ogólnej liczby głosów nieważnych,
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby głosów nieważnych.
Rozdział 5.
Wybory do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego
1. Dla przeprowadzenia wyborów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego utworzono 5 okręgów wyborczych.
2. Wybierano 30 radnych spośród 293 kandydatów zgłoszonych na 40 listach kandydatów przez 10 komitetów wyborczych.
3. Wybrano 30 radnych.
4. Wybory przeprowadzono w 5 okręgach wyborczych.
5. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
6. Głosowanie przeprowadzono w 5 okręgach wyborczych.
7. Głosowanie przeprowadzono w 1400 obwodach głosowania.
8. Uprawnionych do głosowania było 1251429 osób.
9. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 617131 osobom.
10. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 616907 osób, to jest 49,30% uprawnionych do głosowania.
11. Głosów ważnych oddano 585562, to jest 94,92% ogólnej liczby głosów oddanych.
12. Głosów nieważnych oddano 31345, to jest 5,08% ogólnej liczby głosów oddanych, z tego głosów nieważnych z powodu:
1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list oddano 11326, to jest 36,13% ogólnej liczby głosów nieważnych,
2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 20019, to jest 63,87% ogólnej liczby głosów nieważnych,
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby głosów nieważnych.
Część II
Szczegółowe wyniki wyborów
Dział I
Wybory do rad gmin w gminach do 20 tys. mieszkańców
Rozdział 54.
Wybory do Rady Miejskiej w Moryniu
Oddział 1.
Dane ogólne
1. Dla przeprowadzenia wyborów do Rady utworzono 15 jednomandatowych okręgów wyborczych.
2. Wybory przeprowadzono w 15 okręgach wyborczych.
3. Głosowanie przeprowadzono w 12 okręgach wyborczych.
4. Głosowania nie przeprowadzono w 3 okręgach wyborczych, tj. okręgach nr 7, nr 11, nr 12, w których zarejestrowano jedną listę kandydatów.
5. Uprawnionych do głosowania było 2693, w tym 1 obywatel Unii Europejskiej niebędący obywatelem polskim lub obywatel Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
6. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 1473 osobom.
7. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 1472 osób, to jest 54,66% uprawnionych do głosowania.
8. Głosów ważnych oddano 1432, to jest 97,28% ogólnej liczby głosów oddanych.
9. Głosów nieważnych oddano 40, to jest 2,72% ogólnej liczby głosów oddanych, z tego głosów nieważnych z powodu:
1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów oddano 5, to jest 12,50% ogólnej liczby głosów nieważnych,
2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 35, to jest 87,50% ogólnej liczby głosów nieważnych,
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska skreślonego kandydata oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby głosów nieważnych.
Oddział 2.
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
1. Okręg wyborczy nr 1:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 301;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 187 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 187;
6) głosów ważnych oddano 180;
7) radną została wybrana:
― SOŁODUCHA Barbara,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
2. Okręg wyborczy nr 2:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 204;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 122 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 122;
6) głosów ważnych oddano 118;
7) radną została wybrana:
― RZOŃCA Alicja Joanna,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
3. Okręg wyborczy nr 3:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 286;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 171 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 171;
6) głosów ważnych oddano 166;
7) radną została wybrana:
― POTAPIŃSKA Katarzyna Beata,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
4. Okręg wyborczy nr 4:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 239;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 133 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 133;
6) głosów ważnych oddano 131;
7) radnym został wybrany:
― KWIECIEŃ Jacek Wiktor,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
5. Okręg wyborczy nr 5:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 225;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 124 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 124;
6) głosów ważnych oddano 120;
7) radnym został wybrany:
― BRZOZOWSKI Krzysztof Władysław,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
6. Okręg wyborczy nr 6:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 249;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 138 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 138;
6) głosów ważnych oddano 136;
7) radnym został wybrany:
― KAŁDUŃSKI Jacek,
z listy nr 15 KWW ZIEMI MORYŃSKIEJ.
7. Okręg wyborczy nr 7:
1) wybory odbyły się;
2) głosowania nie przeprowadzono;
3) radnym został wybrany:
― GRANDA Artur,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
8. Okręg wyborczy nr 8:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 174;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 90 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 89;
6) głosów ważnych oddano 86;
7) radnym został wybrany:
― LACH Jan,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
9. Okręg wyborczy nr 9:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 180, w tym 1 obywatel Unii Europejskiej niebędący obywatelem polskim lub obywatel Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 94 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 94;
6) głosów ważnych oddano 90;
7) radnym został wybrany:
― MACIEJEWSKI Mariusz Andrzej,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
10. Okręg wyborczy nr 10:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 216;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 117 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 117;
6) głosów ważnych oddano 116;
7) radną została wybrana:
― STASIELA Urszula,
z listy nr 13 KWW ANNY SOBCZYŃSKIEJ.
11. Okręg wyborczy nr 11:
1) wybory odbyły się;
2) głosowania nie przeprowadzono;
3) radną została wybrana:
― SOBCZYŃSKA Anna,
z listy nr 13 KWW ANNY SOBCZYŃSKIEJ.
12. Okręg wyborczy nr 12:
1) wybory odbyły się;
2) głosowania nie przeprowadzono;
3) radnym został wybrany:
― SOBCZYŃSKI Piotr,
z listy nr 13 KWW ANNY SOBCZYŃSKIEJ.
13. Okręg wyborczy nr 13:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 210;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 94 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 94;
6) głosów ważnych oddano 93;
7) radną została wybrana:
― BARYLSKA Renata Stefania,
z listy nr 13 KWW ANNY SOBCZYŃSKIEJ.
14. Okręg wyborczy nr 14:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 211;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 100 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 100;
6) głosów ważnych oddano 94;
7) radną została wybrana:
― MATUSZEWSKA Ilona,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
15. Okręg wyborczy nr 15:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 198;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 103 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 103;
6) głosów ważnych oddano 102;
7) radnym został wybrany:
― ROSZAK Marek,
z listy nr 14 KWW SŁAWKA JASKA.
Dział III
Wybory do rad powiatów
Rozdział 6.
Wybory do Rady Powiatu w Gryfinie
Oddział 1.
Dane ogólne
1. Dla przeprowadzenia wyborów do Rady utworzono 4 okręgi wyborcze, w których łącznie wybierano 19 radnych.
2. Wybory przeprowadzono w 4 okręgach wyborczych.
3. Głosowanie przeprowadzono w 4 okręgach wyborczych.
4. Uprawnionych do głosowania było 61254.
5. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 31840 osobom.
6. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 31831 osób, to jest 51,97% uprawnionych do głosowania.
7. Głosów ważnych oddano 30346, to jest 95,33% ogólnej liczby głosów oddanych.
8. Głosów nieważnych oddano 1485, to jest 4,67% ogólnej liczby głosów oddanych, z tego głosów nieważnych z powodu:
1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów oddano 797, to jest 53,67% ogólnej liczby głosów nieważnych,
2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 688, to jest 46,33% ogólnej liczby głosów nieważnych,
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby głosów nieważnych.
9. Warunki uprawniające do uczestniczenia w podziale mandatów spełniły następujące listy:
1) lista nr 1 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;
2) lista nr 3 KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI;
3) lista nr 5 KKW KOALICJA OBYWATELSKA;
4) lista nr 11 KWW POWIATOWA INICJATYWA SAMORZĄDOWA;
5) lista nr 12 KWW INICJATYWA SAMORZĄDOWA.
Oddział 2.
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
1. Okręg wyborczy nr 1 obejmujący 7 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 23375;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 12342 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 12336;
6) głosów ważnych oddano 11888;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― NIKITIŃSKI Paweł Mariusz,
― FRELICHOWSKI Kamil Gabriel;
b) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 4 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― DUDAR Ewa,
― ANDRYCH Hubert,
― MOLASY-MALINOWSKA Edyta Jadwiga,
― PIEKARZ Beata Katarzyna;
c) lista nr 12 ― KWW INICJATYWA SAMORZĄDOWA uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― MICHALSKI Roman Jan;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
2. Okręg wyborczy nr 2 obejmujący 4 mandaty:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 11700;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 5836 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 5835;
6) głosów ważnych oddano 5519;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― DOBROWOLSKI Grzegorz Andrzej;
b) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― GRALAK Mariusz;
c) lista nr 12 ― KWW INICJATYWA SAMORZĄDOWA uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― ŁYSIK Arkadiusz,
― JAKUBOWSKI Hubert Jakub;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
3. Okręg wyborczy nr 3 obejmujący 5 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 17604;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 9011 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 9010;
6) głosów ważnych oddano 8533;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― SZELĄŻEK Andrzej;
b) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― ZGODA Jerzy Jan,
― KOZIK Marianna;
c) lista nr 11 ― KWW POWIATOWA INICJATYWA SAMORZĄDOWA uzyskała 1 mandat;
radną z tej listy została wybrana:
― SOBIŚ Barbara Agnieszka;
d) lista nr 12 ― KWW INICJATYWA SAMORZĄDOWA uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― KONARSKI Wojciech Andrzej;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
4. Okręg wyborczy nr 4 obejmujący 3 mandaty:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 8575;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 4651 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 4650;
6) głosów ważnych oddano 4406;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― KRYSIAK Hubert;
b) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat;
radną z tej listy została wybrana:
― PASTUŁA Anna Barbara;
c) lista nr 12 ― KWW INICJATYWA SAMORZĄDOWA uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― RZEPCZAK Remigiusz Jarosław;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
Dział IV
Wybory do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego
Oddział 1.
Dane ogólne
1. Dla przeprowadzenia wyborów do Sejmiku utworzono 5 okręgów wyborczych, w których łącznie wybierano 30 radnych.
2. Wybory przeprowadzono w 5 okręgach wyborczych.
3. Głosowanie przeprowadzono w 5 okręgach wyborczych.
4. Uprawnionych do głosowania było 1251429.
5. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 617131 osobom.
6. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 616907 osób, to jest 49,30% uprawnionych do głosowania.
7. Głosów ważnych oddano 585562, to jest 94,92% ogólnej liczby głosów oddanych.
8. Głosów nieważnych oddano 31345, to jest 5,08% ogólnej liczby głosów oddanych, z tego głosów nieważnych z powodu:
1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów oddano 11326, to jest 36,13% ogólnej liczby głosów nieważnych,
2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 20019, to jest 63,87% ogólnej liczby głosów nieważnych,
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby głosów nieważnych.
9. Warunki uprawniające do uczestniczenia w podziale mandatów spełniły następujące listy:
1) lista nr 1 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;
2) lista nr 2 KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY;
3) lista nr 3 KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI;
4) lista nr 4 KKW LEWICA;
5) lista nr 5 KKW KOALICJA OBYWATELSKA;
6) lista nr 7 KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD.
Oddział 2.
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
1. Okręg wyborczy nr 1 obejmujący 8 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 343436;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 166814 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 166739;
6) głosów ważnych oddano 163741;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 3 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― KURZAWA Agnieszka,
― NIBURSKI Rafał,
― DUKLANOWSKI Leszek;
b) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 5 mandatów;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― GEBLEWICZ Olgierd Tomasz,
― KALINA Teresa,
― NIEDZIELSKI Andrzej Antoni,
― ŻYŁKOWSKA Jagoda Maria,
― KUBISA Maria Urszula;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
2. Okręg wyborczy nr 2 obejmujący 5 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 199715;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 99256 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 99236;
6) głosów ważnych oddano 93182;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― DOBRZYŃSKI Leszek;
b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― SIMIŃSKI Damian;
c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 3 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― ŻMURKIEWICZ Janusz,
― SMOLEŃSKA Beata,
― FEDEŃCZAK Adam;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
3. Okręg wyborczy nr 3 obejmujący 5 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 214042;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 107570 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 107539;
6) głosów ważnych oddano 100034;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― CAREWICZ Henryk Władysław,
― SUBOCZ Marek Andrzej;
b) lista nr 4 ― KKW LEWICA uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― WZIĄTEK Stanisław Czesław;
c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― BAŃKOWSKA Anna,
― KOŁODZIEJSKA-MOTYL Krystyna Elżbieta;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
4. Okręg wyborczy nr 4 obejmujący 6 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 264230;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 129772 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 129713;
6) głosów ważnych oddano 122291;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― NIECKARZ Krzysztof,
― WÓJCIK Tomasz;
b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat;
radną z tej listy została wybrana:
― KOPCZYŃSKA Elżbieta Urszula;
c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 3 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― HOŁUB-KOWALIK Małgorzata Natalia,
― MISZKE Magdalena Katarzyna,
― MIŚKO Waldemar Włodzimierz;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
5. Okręg wyborczy nr 5 obejmujący 6 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 230006;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu korespondencyjnym wydano 113719 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 113680;
6) głosów ważnych oddano 106314;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― JACH Michał,
― KOSTRZEWA Joanna;
b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― SZWAJLIK Sebastian;
c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani:
― NOWAK Anna,
― NYCZ Artur Adam;
d) lista nr 7 ― KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD uzyskała 1 mandat;
radnym z tej listy został wybrany:
― PRZEPIÓRA Marcin Andrzej;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
Komisarz Wyborczy
w Szczecinie I
/-/ Tomasz Czapiewski
Załączniki do pobrania
Plik | Nazwa | Data dodania | Pobrań |
---|---|---|---|
Moryń - wyciąg obwieszczenia (PDF, 181.13Kb) | 2024-04-11 08:00:52 | 1 |
Plik | Nazwa | Data dodania | Pobrań |
---|
Metadane - wyciąg z rejestru zmian
Osoba odpowiadająca za treść informacji
Maciej Molenda Data wytworzenia:
11 kwi 2024
Osoba dodająca informacje
Maciej Molenda Data publikacji:
11 kwi 2024, godz. 08:00
Osoba aktualizująca informacje
Maciej Molenda Data aktualizacji:
11 kwi 2024, godz. 08:00